طرز تهیه درست کردن لازانیا تنوری

طرز تهیه درست کردن لازانیا تنوری

پخت لازانیا در تنور مواد لازم برای تهیه لازانیا گوشت و قارچ و پنیر پیتزا گوشت چرخ‌کرده یک کاسه ماست‌خوری رب گوجه‌فرنگی یک قاشق غذاخوری پیاز یک عدد لازانیا ده ورق روغن نصف فنجان پنیر پیتزا سیصد گرم فلفل دلمه‌ای یک عدد آرد گندم یک و نیم قاشق کره یک بسته صد گرمی قارچ دویست گرم خامه پنجاه گرم شیر یک لیوان نمک و فلفل به میزان لازم آماده سازی ورقه های لازانیا : درون قابلمه ای بزرگ اب ، کمی روغن و نمک اضافه کنید و روی حرارت قرار دهید ، پس از جوش امدن اب ورقه های لازانیا را تک تک درون اب در حال جوشیدن بیندازید و پس از 5 تا 10 دقیقه ( طبق دستور روی بسته بندی ) لازانیاها را با آب سرد ابکشی کنید. اماده سازی مواد داخل لازانیا : پیاز و سیر را خرد کنید ، درون ماهیتابه روغن بریزید سپس پیاز و سیر خرد شده را بهمراه نمک و فلفل اضافه کنید و تفت دهید تا نرم شوند ، پس از نرم شدن سیر و پیاز باید گوشت چرخ کرده و هویج رنده شده را اضافه کنید. با حرارت متوسط مجدد تفت دهید تا رنگ گوشت تغییر کند و کمی بپزد ، پس از تغییر رنگ گوشت پیازچه ، فلفل دلمه ای خرد شده و رب گوجه فرنگی را اضافه کنید و تفت دهید ، در آخر نیز جعفری خرد شده را اضافه کنید و از روی حرارت بردارید. ته ظرف پیرکس را با کمی روغن یا کره چرب کنید ، مقداری سس فید ته ظرف بریزید و پخش کنید و یک لایه ورقه لازانیا ته ظرف بچینید ، مقداری از مخلوط گوشت روی لایه لازانیا قرار دهید. روی گوشت مقداری سس سفید مخصوص لازانیا که اماده کرده اید بریزید و مقداری پنیر پیتزا روی سس سفید بپاشید ، لایه بعدی لازانیا قرار دهید و … ( این کار را لایه لایه تا تمام شدن مواد انجام دهید ) ، لایه اخر نیز باقی مانده سس سفید و پنیر پیتزا بپاشید. ظرف را درون تنور که از قبل گرم کرده اید به مدت 20 – 30 دقیقه قرار دهید ، پس از پخته شدن لازانیا و اب شدن لایه های پنیر میتوانید شعله بالایی فر را برای چند دقیقه روشن کنید تا روی پنیرها طلایی شود ، لازانیا را از تنور خارج کنید و پس از 15 دقیقه که کمی خنک شد سرو کنید.

 

 

راهنمای کامل طرز تهیه لازانیا: روش‌ها و رازهای یک غذای ایتالیایی معروف

لازانیا یکی از غذاهای محبوب و معروف ایتالیایی است که در سراسر جهان شناخته شده است. این غذا با استفاده از تکه‌های برشته شده از تست‌های تخم مرغ، سس راگو و پنیر موزارلا تهیه می‌شود.

 برای آماده کردن لازانیا تنوری ابتدا ورق لازانیا را در آب نمک‌دار جوشان پخته و سپس به آب سرد آبکشی می‌کنیم تا جوش خود را از دست بدهند. در این میان، یک سس با استفاده از پیاز رنده شده، سیر خرد شده، گوجه‌فرنگی خرد شده، رب گوجه‌فرنگی، ادویه‌های ایتالیایی و نمک و فلفل تهیه می‌کنیم. سس راگو را به همراه تست‌ها و پنیر موزارلا به لایه‌های تکراری در قالب تهیه شده ریخته و درون فر پیش‌گرم شده می‌گذاریم تا لازانیا پخته شود و پنیر روی آن طلایی و آبدار شود. بعد از خروج از فر، لازانیا را به مدت کوتاهی استراحت می‌دهیم تا قوام بگیرد و سپس به صورت برش‌های مستطیلی قابلمه‌ای را پر می‌کنیم و می‌پزیم تا لازانیا کاملاً پخته شود و لذیذ و آماده سرو شود. این غذا را می‌توانید با سبزیجات تازه، سالاد یا نان سیر تهیه شده همراه کنید. لازانیا یک غذای خوشمزه و سرشار از طعم است که می‌توانید در مناسبت‌های خانوادگی و دور هم جمع شدن با دوستان لذت ببرید

لازانیا خانگی: ۵ روش آسان برای تهیه این غذای محبوب

لازانیا یک غذای محبوب و لذیذ است که می‌توانید در خانه به راحتی  لازانیا بدون نیاز به فرتهیه کنید. برای  طرز تهیه لازانیا بدون فر، مواد لازانیا مانند تست‌های لازانیا، سس راگو، گوشت چرخ‌کرده، پیاز، سیر، گوجه‌فرنگی، رب گوجه‌فرنگی، پنیر موزارلا و ادویه‌های ایتالیایی نیاز دارید. برای شروع، ورق ها را در آب نمک‌دار جوشان پخته و آبکشی کنید. در کنارش، با استفاده از پیاز و سیر خرد شده، گوشت چرخ‌کرده را سرخ کنید. سپس گوجه‌فرنگی خرد شده و رب گوجه‌فرنگی را اضافه کرده و همه را با هم مخلوط کنید تا سس راگو تهیه شود. حالا لایه‌هایی از تست را در قالب تهیه شده بچینید و سپس به ترتیب لایه‌هایی از سس ، پنیر موزارلا و گوشت چرخ‌کرده را بر روی تست‌ها بچینید. این عمل را تا پر شدن قالب تهیه شده تکرار کنید و با حرارت کم در قابلمه بپزید.


لازانیا: طرز تهیه، مواد لازم و راهنمای کامل برای پخت این غذای خوشمزه

لازانیا یکی از غذاهای خوشمزه و محبوب است که می‌توانید به راحتی  در خانه  لازانیا بدون فرتهیه کنید. درطرز تهیه لازانیا بدون فر،  به مواد لازانیا  گوشت مانند ورق لازانیا، سس راگو، گوشت چرخ کرده، پیاز، سیر، گوجه‌فرنگی، رب گوجه‌فرنگی، پنیر موزارلا و ادویه‌های ایتالیایی نیاز دارید.


 برای پخت لازانیا بدون فر

1.ابتدا ورق لازانیا را در آب نمک‌دار جوشان پخته و سپس آبکشی کنید. در کنارش، در یک قابلمه، پیاز و سیر خرد شده را با روغن تفت دهید تا سبک بشوند. سپس گوشت چرخ‌کرده را اضافه کرده و آن را تفت دهید تا رنگش تغییر کند و طعم خوبی بگیرد.
2. بعد از آن، گوجه‌فرنگی خرد شده را اضافه کنید و همه را با هم مخلوط کنید تا گوجه‌فرنگی نرم شود. سپس رب گوجه‌فرنگی، ادویه‌های ایتالیایی، نمک و فلفل را به مواد اضافه کنید و همه را با هم مخلوط کنید تا سس راگو تهیه شود.
3. حالا در یک قالب تهیه شده، لایه‌هایی از تست لازانیا را بچینید و روی هر لایه سس راگو، گوشت چرخ‌کرده و پنیر موزارلا را بریزید. این عمل را تا پر شدن قالب تکرار کنید.

4. قابلمه را روی شعله ملایم قرار دهید و در قابلمه پهن و کم‌عمق، لایه‌های لازانیا را درون آن بچینید. سپس روی لازانیا سس و پنیر موزارلا اضافی بریزید. قابلمه را با درپوش بپوشانید و آن را روی شعله ملایم قرار دهید.


5. لازانیا را حدود 30 تا 40 دقیقه در قابلمه پخته کنید تا تست‌ها پخته شوند و پنیر روی آن طلایی و آبدار شود. بعد از پخت، لازانیا را برش‌های مستطیلی تقسیم کنید و سرو کنید. می‌توانید آن را با سبزیجات تازه، سالاد یا نان سیر سرو کنید. لازانیا گوشت آماده سرو است و شما می‌توانید از طعم لذیذ آن لذت ببرید.

لازانیا ساده و سریع: طرز تهیه این دستور پخت در عرض ۳۰ دقیقه

در طرز تهیه لازانیا با سس بشامل که در عرض ۳۰ دقیقه آماده می‌شود، شما به ورق لازانیا، سس راگو، گوشت چرخ‌کرده، پیاز، سیر، گوجه‌فرنگی، رب گوجه‌فرنگی، پنیر موزارلا، ادویه‌های ایتالیایی و نمک و فلفل نیاز دارید.

طرز پخت لازانیا

1.ابتدا ورق لازانیا را در آب نمک‌دار جوشان پخته و سپس آبکشی کنید. در کنارش، پیاز و سیر خرد شده را با روغن در یک قابلمه تفت دهید تا سبک بشوند. سپس گوشت چرخ‌کرده را اضافه کنید و آن را تفت دهید تا رنگش تغییر کند و طعم خوبی بگیرد.
2.بعد از آن، گوجه‌فرنگی خرد شده را اضافه کنید و همه‌ی مواد را با هم مخلوط کنید تا گوجه‌فرنگی نرم شود. سپس رب گوجه‌فرنگی، ادویه‌های ایتالیایی، نمک و فلفل را به مواد اضافه کنید و همه را با هم مخلوط کنید تا سس تهیه شود.

3.حالا در یک قالب تهیه شده، لایه‌هایی از ورق لازانیا را بچینید و روی هر لایه سس  بشامل، گوشت چرخ‌کرده و پنیر موزارلا را بریزید. این عمل را تا پر شدن قالب تکرار کنید.

4.قالب تهیه شده را درون فر پیش‌گرم شده در دمای ۱۸۰ درجه سانتی‌گراد قرار دهید و لازانیا  در فر را حدود ۲۰ تا ۲۵ دقیقه پخته کنید تا تست‌ها پخته شوند و پنیر روی آن طلایی و آبدار شود.

پس از پخت، لازانیا را از فر خارج کنید و برای چند دقیقه قبل از برش کردن آن استراحت دهید. سپس آن را به برش‌های مستطیلی تقسیم کنید و سرو کنید. می‌توانید بعد از تهیه لازانیا را با سبزیجات تازه، سالاد یا نان سیر سرو کنید. لازانیا ساده و سریع با سس بشامل آماده است و شما می‌توانید از طعم لذیذ آن بهره ببرید.


لازانیا خوشمزه و سلامت: راهنمای تهیه نسخه سالم این غذای ایتالیایی

لازانیا خوشمزه و سلامت می‌تواند با استفاده از مواد لازانیا به صورت سالم تهیه شود.  مواد لازم برای لازانیا با  نسخه سالم ایتالیایی، شما به ورق لازانیا از جوانه گندم یا  ورقلازانیا از نخود، سس راگو با استفاده از گوجه‌فرنگی تازه و رب گوجه‌فرنگی طبیعی، گوشت چرخ‌کرده با کمترین مقدار چربی، سبزیجات تازه و پنیر سبک موزارلا نیاز دارید.

 طرزتهیه لازانیا سالم ایتالیایی

1.برای درست کردن لازانیا  گوشت سالم، ابتدا ورق لازانیا را طبق دستور العمل روی بسته‌بندی آن پخته و آماده کنید. سپس سس راگو را با استفاده از گوجه‌فرنگی تازه و رب گوجه‌فرنگی طبیعی تهیه کنید. می‌توانید از ادویه‌های طبیعی مانند رزماری، آویشن و فلفل قرمز خشک نیز استفاده کنید تا به طعم غذا افزوده شود.

2.برای لایه‌بندی لازانیا، از ورق لازانیا از جوانه گندم یا نخود استفاده کنید و بین لایه‌های آن سس راگو، گوشت چرخ‌کرده کم چرب و سبزیجات تازه را قرار دهید. در صورت تمایل، می‌توانید پنیر سبک موزارلا را به میزان مناسب روی لایه‌ها بپاشید.

3.لازانیا را درون فر پیش‌گرم شده در دمای ۱۸۰ درجه سانتی‌گراد قرار داده و حدود ۲۰ تا ۲۵ دقیقه پخته کنید، تا تست‌ها پخته شوند و پنیر روی آن طلایی و آبدار شود. بعد از پخت، لازانیا را از فر خارج کنید و برای چند دقیقه استراحت دهید. سپس آن را به برش‌های مستطیلی تقسیم کنید و سرو کنید.
لازانیا سالم و خوشمزه آماده است و می‌توانید از طعم لذیذ آن لذت ببرید. پیشنهاد می‌کنم قبل از سرو، عکس لازانیا را ثبت کنید تا تصویری جذاب از این غذا داشته باشید.

لازانیا با سبزیجات: طرز تهیه و راهنمایی برای ترکیبات مختلف

لازانیا با سبزیجات یک گزینه بسیار خوشمزه و سالم برای دستور پخت لازانیا است. برای تهیه لازانیا در فر، شما به  ورق لازانیا، سس راگو، سبزیجات تازه (مانند ریحان، اسفناج، فلفل دلمه، قارچ و هویج)، پنیر موزارلا و ادویه‌های مورد علاقه خود نیاز دارید.

دستور پخت لازانیا سبزیجات

1.ابتدا تست لازانیا را طبق دستور العمل روی بسته‌بندی آن پخته و آماده کنید. سپس سس را تهیه کنید، می‌توانید از گوجه‌فرنگی تازه و رب گوجه‌فرنگی طبیعی استفاده کنید و ادویه‌های ایتالیایی مانند آویشن، رزماری، پودر سیر و فلفل سیاه را به سس اضافه کنید تا طعم و عطر خوبی به آن ببخشید.
2.سپس سبزیجات تازه را با استفاده از روغن زیتون در یک ماهیتابه تفت دهید تا نرم شوند. می‌توانید ریحان و اسفناج را به صورت خرد شده و سایر سبزیجات را به صورت نصفه‌ها یا خرده‌کرده به آن اضافه کنید. آن را با نمک و فلفل به طعم دلخواهتان بپزید.
3.حالا در قالب تهیه شده، لایه‌هایی از تست لازانیا را بچینید و روی هر لایه سس راگو، سبزیجات تفت داده شده و پنیر موزارلا را بریزید. این عمل را تا پر شدن قالب تکرار کنید.

4 قالب را درون فر پیش‌گرم شده در دمای ۱۸۰ درجه سانتی‌گراد قرار دهید و لازانیا را حدود ۲۰ تا ۲۵ دقیقه پخته کنید تا تست‌ها پخته شوند و پنیر روی آن طلایی و آبدار شود.

پس از پخت، لازانیا را از فر خارج کنید و برای چند دقیقه قبل از برش کردن آن استراحت دهید. سپس آن را به برش‌های مستطیلی تقسیم کنید و سرو کنید. لازانیا با سبزیجات آماده است و می‌توانید از طعم و رنگ زیبای آن لذت ببرید.

لازانیا مرغ: طرز تهیه و راهنمای کامل برای پخت این غذای محبوب با مرغ

لازانیا با مرغ یکی از غذاهای محبوب و خوشمزه است که می‌توانید در خانه لازانیا رستورانی با کمترین قیمت لازانیا در رستوران تهیه کنید. برای درست کردن لازانیا با گوشت مرغ، شما به  ورق لازانیا، گوشت مرغ، سس راگو، پنیر موزارلا، سبزیجات (مانند  لازانیا اسفناج) و ادویه‌های مورد علاقه خود نیاز دارید.

طرز درست كردن لازانيا با گوشت مرغ

1.ابتدا تست لازانیا را طبق دستور العمل روی بسته‌بندی آن پخته و آماده کنید. سپس گوشت مرغ را به قطعات کوچک خرد کنید و در یک ماهیتابه با روغن زیتون تفت دهید تا رنگش تغییر کند و کاملاً پخته شود.

2. سس راگو را تهیه کنید، می‌توانید از گوجه‌فرنگی تازه و رب گوجه‌فرنگی طبیعی استفاده کنید و ادویه‌های مانند آویشن، رزماری، پودر سیر و فلفل سیاه را به سس اضافه کنید تا طعم و عطر خوبی به آن ببخشید.

3. سبزیجات خوراکی را مثل اسفناج روی حرارت ملایمی تفت دهید تا نرم شود. سپس آن را به صورت خرد شده به گوشت مرغ اضافه کنید و همه را با هم مخلوط کنید. ادویه‌های مورد نظر خود را به مزه دلخواهتان اضافه کنید و مخلوط را به کمک حرارت ملایم چند دقیقه تفت دهید تا ادغام شوند.

4.حالا در قالب تهیه شده، لایه‌هایی از تست لازانیا را بچینید و روی هر لایه سس راغو و مرغ با اسفناج را بریزید. همچنین پنیر موزارلا را به میزان مناسب روی لایه‌ها پاشید. این عمل را تا پر شدن قالب تکرار کنید.

5. قالب را درون فر پیش‌گرم شده در دمای ۱۸۰ درجه سانتی‌گراد قرار دهید و لازانیا را حدود ۲۰ تا ۲۵ دقیقه پخته کنید تا تست‌ها پخته شوند و پنیر روی آن طلایی و آبدار شود.

پس از پخت، لازانیا را از فر خارج کنید و برای چند دقیقه قبل از برش کردن آن استراحت دهید. سپس آن را به برش‌های مستطیلی تقسیم کنید و سرو کنید. لازانیا با مرغ و اسفناج آماده است و می‌توانید از طعمو رنگ زیبای آن لذت ببرید. این لازانیا مرغ با اسفناج یک غذای پرکالری و مغذی است که می‌توانید به همراه سالاد سبزیجات تازه و نان سیر تازه سرو کنید، و برای حسن ظاهری آن می‌توانید از تزئیناتی مانند برگ ریحان تازه یا پودر پارمزان روی آن استفاده کنید.
لازانیا مخصوص عید: راهنمای تهیه این غذای لذیذ در مناسبت‌های خاص

لازانیا مخصوص عید یکی از غذاهای لذیذ و مناسب برای مناسبت‌های خاص است. برای تهیه این غذا، شما به مواد لازانیا  زیر نیاز دارید:


مواد لازم برای لازانیا

1.ورق لازانیا: معمولاً می‌توانید تست لازانیا را از فروشگاه‌های خوراکی تهیه کنید. البته اگر مایلید می‌توانید آن را خانگی تهیه کنید و از موادی مانند آرد، تخم مرغ و نمک استفاده کنید.

2.مواد پرکننده: برای پرکردن لازانیا می‌توانید از موادی مانند گوشت مرغ، گوشت گوسفندی، ماهی، میکس سبزیجات، قارچ، اسفناج و سایر سبزیجات دلخواه استفاده کنید. این مواد را می‌توانید به صورت خرد شده و یا پخته استفاده کنید.

3.سس راگو: سس راگو را می‌توانید با استفاده از گوجه‌فرنگی تازه، رب گوجه‌فرنگی، سبزیجات خشک مانند آویشن و رزماری، پودر سیر و فلفل سیاه تهیه کنید. این سس طعم و عطر خوبی به لازانیا می‌بخشد.

4.پنیر موزارلا: پنیر موزارلا یکی از مهمترین مواد در لازانیا با  طرزتهیه خوشمزه است. از پنیر موزارلا روی لایه‌های تست لازانیا استفاده کنید تا غذا طعمی خوشمزه و مزه‌دار داشته باشد.

 

 

فرم ارسال نظر